Faydalı Araçlar

  Turkcell AnındaMobil İmza

  .

  Mobil İmza ile ıslak imzanızı elektronik ortama taşıyın.

  Mobil İmza'yı kullanarak Garanti İnternet ve Garanti Cep'e kolayca giriş yapabilir, işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

  • Turkcell Anında Mobil İmza başvurunuzu Garanti İnternet'te bulunan Başvurular menüsü GSM adımı Turkcell seçeneğinden başlatabilirsiniz.
  • Anında Mobil İmza başvurusu sayfasında, bankamız sisteminde kayıtlı olan adınız, soyadınız, vatandaşlık numaranız, doğum yeriniz ve doğum tarihiniz otomatik olarak gösterilir ve Mobil İmzanız'la kullanabileceğiniz bankamız sisteminde kayıtlı Turkcell hatlarınızdan birini seçmeniz istenir*. 
  • Garanti İnternet aracılığıyla Mobil İmza başvurunuzu ilettikten sonra eğer SIM kartınız Mobil İmza uyumlu ise sizden Turkcell'e iletilmek üzere bir gizli güvenlik kelimesi belirlemeniz ve bir e-mail adresinizi seçmeniz istenir.
  • Mobil İmza Taahhütnamesini okuyup onaylamanız sonrasında size bir Başlatma Kodu gösterilecektir. Başlatma Kodu'nu cep telefonunuza gelen uygulamaya girmeniz gerekmektedir.
  • Cep telefonunuzda mobil imzanızı kullanabilmeniz için bir Mobil İmza Şifresi belirlemeniz istenir. Şifreyi belirledikten sonra ilk imzalamanızı gerçekleştiriniz.
  • Başvuruda belirlediğiniz e-posta adresinize gelen e-postayı açarak Turkcell Mobil İmza Sözleşmesini daha önce belirlediğiniz şifreyi kullanarak imzalayınız. İşlem tamamlandıktan sonra Mobil İmzanız ile Garanti İnternet'e giriş yapabilirsiniz.
  • Eğer SIM kartınız Mobil İmza uyumlu değil ise, ekranda göreceğiniz mesaj ile ve Turkcell tarafından size gönderilecek SMS ile en yakın Turkcell İletişim Merkezine giderek Mobil İmza uyumlu bir SIM kart temin etmeniz istenir. Yeni SIM kartınızı Turkcell İletişim Merkezlerinden alırken yanınızda geçerli bir Kimlik Belgesi bulunması gerekir.
  • Yeni SIM kartınız ile aynı işlemi gerçekleştirdiğinizde yine aynı gün içinde Mobil İmza aktivasyonunuz Turkcell tarafından gerçekleştirilir.

  *Sistemimizde kayıtlı bir Turkcell cep telefonu numaranız bulunmuyorsa herhangi bir Paramatik veya Garanti Şubesi'nden cep telefon numaranızı bankamızın sistemine kaydettirebilirsiniz.

   

  İlginizi çekebilir

  Garanti İnternet kullanın, hızlı ve kolay bankacılığın keyfini çıkarın.Garanti İnternet kullanın, hızlı ve kolay bankacılığın keyfini çıkarın.

  Yardım ve ÖnerilerYardım ve Öneriler

  • Mobil imza, Elektronik İmza, Elektronik Sertifika, Nitelikli Elektronik Sertifika nedir?

   Mobil İmza, elektronik ortamlarda kullanabileceğiniz kimlik kartınız olan nitelikli elektronik sertifika'yı rahatça almanızı ve kullanmanızı sağlayan bir servistir. Detaylı bilgi

  • Mobil İmza'ya nasıl başvurabilirim? Cep Şifrematik ile aynı telefonda kullanılır mı?

   İnternet Şubesi'nden Mobil İmza'ya başvuru yapabilir, eğer cep telefonu bilgileriniz eksikse Paramatiklerden veya Garanti Şubesi'nden güncelleyebilirsiniz. Detaylı bilgi

  • Mobil imza'mı Garanti İnternet'te nasıl kullanırım?

   Mobil İmza'nız varsa dilediğiniz zaman Garanti İnternet'e giriş yapabilirsiniz. İlk önce Garanti İnternet Tanımlamalar-Mobil İmza adımından başvuruda bulunmalısınız. Detaylı bilgi

  • Mobil İmza ile Garanti İnternet'e giriş yapılır mı? Numaramı taşırsam sorun olur mu?

   Garanti İnternet Tanımlamalar Menüsü Mobil İmza adımı Ayarlar seçeneğinden tanımlama ile Garanti İnternet'e girişlerinizde mobil imzanızı kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi