Talep veAktivasyon

.

Tek Kullanımlık şifreniz cebinizde.

Şifrematik / Cep Şifrematik Talep & Aktivasyon

Şifrematik talebinizi sadece Garanti İnternet yoluyla yapabilirsiniz. Bunun için Garanti İnternet'e girerek Profilim, Şifre/Parola İşlemlerim, Şifrematik İşlemleri adımını kullanabilirsiniz. Şifrematik cihazınız adresinize teslim edilecektir.

Cep Şifrematik talebiniz içinse Garanti İnternet’e girerek Profilim, Şifre/Parola İşlemlerim, Cep Şifrematik İşlemleri adımını kullanabilirsiniz. Cep Şifrematik’i indirebileceğiniz link size SMS ile gönderilecektir. İlgili linke tıklayarak Cep Şifrematik uygulamasını diğer tüm uygulamalar gibi telefonunuza indirebilirsiniz.


Cep Şifrematik Aktivasyon

Cep Şifrematik PIN Kodunuzu müşteri/T.C. kimlik numaranız ve Garanti Cep/İnternet parolanız ile alabilirsiniz.
Elinizde bu bilgiler varsa:

 • Kurulum tamamlandıktan sonra Cep Şifrematik uygulamasını açtığınızda Aktivasyona Başla butonuna basarak müşteri/T.C. kimlik numaranız ve Garanti Cep/İnternet parolanız ile aktivasyon sürecine başlamanız gerekmektedir.
 • Garanti Bankası tarafından gönderilen SMS’teki tek kullanımlık şifreyi girin.
 • Ardından açılan ekranda annenizin kızlık soyadı bilgisini ve 6 haneli yeni Cep Şifrematik PIN’ini girin.

 

Şifrematik Aktivasyon

Adresinize teslim edilen Şifrematik'inizi kullanmaya başlamak için öncelikle Şifrematik'inizin standart PIN Kodunu değiştirmelisiniz. Şifrematik'inizin standart PIN Kodu 1234'tür.

Standart PIN Kodunu değiştirmek için;

 • Şifrematik'in sağ alt köşesinde yer alan ok işaretli tuşa basın.
 • Ekranda PIN yazısı çıktığında Şifrematik'in standart PIN Kodunu 1234 olarak tuşlayın.
 • Ekranda NEW PIN yazısı çıktığında Şifrematik'te kullanmak istediğiniz 4 basamaklı yeni PIN Kodunuzu girin.Yeni PIN Kodunuz 1234 ve 1111 gibi ardışık veya tekrarlayan rakamlardan oluşmamalıdır.
 • PIN CONF yazısını gördüğünüzde bir önceki adımda belirlediğiniz 4 basamaklı PIN Kodunuzu tekrar tuşlayın.
 • Ekranda NEW PIN CONF yazısı çıktığında Şifrematik'inizin PINKodu değişmiş demektir. Artık Şifrematik'inizi kendi PIN Kodunuz ile açıp, Şifrematik'in sağ alt köşesinde yer alan ok işaretli tuşa basarak geçerlilik süresi 36 saniye olan "Tek Kullanımlık Şifre"ler oluşturabilirsiniz.
 • Şifrematik'inizi kullanarak oluşturacağınız bu "Tek Kullanımlık Şifre"lerle Garanti İnternet'e veya 444 0 333 Alo Garanti'ye giriş yapabilmek için öncelikle Garanti İnternet'i kullanarak, Şifrematik'inizi aktif hale getirmelisiniz.
 • Garanti İnternet'ten Şifrematik'inizi aktif hale getirmek için mevcut kullanmakta olduğunuz şifreniz ile giriş yapmalısınız, Tanımlamalar menüsü altında yer alan Şifrematik İşlemleri adımından Şifrematik'inizin ürettiği "Tek Kullanımlık Şifre"yi girdikten sonra Şifrematik'inizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Garanti İnternet kullanın, hızlı ve kolay bankacılığın keyfini çıkarın.Garanti İnternet kullanın, hızlı ve kolay bankacılığın keyfini çıkarın.

Yardım ve ÖnerilerYardım ve Öneriler

 • Mobil İmza'ya nasıl başvurabilirim? Cep Şifrematik ile aynı telefonda kullanılır mı?

  İnternet Şubesi'nden Mobil İmza'ya başvuru yapabilir, eğer cep telefonu bilgileriniz eksikse Paramatiklerden veya Garanti Şubesi'nden güncelleyebilirsiniz. Detaylı bilgi

 • Mobil İmza ile Garanti İnternet'e giriş yapılır mı? Numaramı taşırsam sorun olur mu?

  Garanti İnternet Tanımlamalar Menüsü Mobil İmza adımı Ayarlar seçeneğinden tanımlama ile Garanti İnternet'e girişlerinizde mobil imzanızı kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi

 • Mobil İmza'yla giriş yaparsam, parolama ve şifreme ne olur? İşlemin Parmak İzi nedir?

  Her bir imzalama işleminde o işlemin onay kodu olarak sadece o işleme özel bir parmak izi oluşturulur. Detaylı bilgi