Talep veAktivasyon

.

Tek Kullanımlık şifreniz cebinizde.

Cep Şifrematik Talep&Aktivasyon

Şifrematik talebinizi ise sadece Garanti İnternet yoluyla yapabilirsiniz. Bunun için Garanti İnternet'e girerek Tanımlamalar menüsü, Şifrematik adımını kullanabilirsiniz. Şifrematik cihazınız adresinize teslim edilecektir.

Bir sonraki ekranda Cep Şifrematik'in aktivasyonu sırasında gerekecek Aktivasyon Kodu hakkında açıklama yer alır. Bu açıklamayı not edin.

Cep Şifrematik’i indirebileceğiniz link size SMS ile de gönderilir. İlgili linke tıklayarak Cep Şifrematik uygulamasını diğer tüm uygulamalar gibi telefonunuza indirebilirsiniz.

Cep Şifrematik Aktivasyon

Kurulum tamamlandıktan sonra Cep Şifrematik uygulamasını açtığınızda Aktivasyon süreci başlar. Aktivasyon telefonunuz üzerinde gerçekleşir, Garanti İnternet'e girilmesi gerekmez.

İlk önce uygulamanın her açılışında size sorulacak olan 6 haneli sayısal bir PIN kodunu 2 kez girerek belirlemeniz istenir.

Sonraki ekranda "Müşteri Numarası" sahasına Garanti İnternet'e girişinizde her zaman kullandığınız Müşteri Numaranızı ve "Aktivasyon Kodu" sahasında ise Garanti İnternet'ten talebiniz sırasında size verilen Aktivasyon Kodunuzu kullanabilirsiniz. Aktivasyon Kodunuzu ayrıca 444 0 333 Alo Garanti’den Cep Şifrematik işlemi yapmak istediğinizi belirterek ya da Cep Şifrematik uygulamasından yönlendirileceğiniz aktivasyon sayfasında sayfada bulunan Aktivasyon Kodu alma adımından da alabilirsiniz. Aktivasyon Kodunuzu girip Devam'a bastığınızda Aktivasyon tamamlanacaktır.

Eğer Cep Telefonunuz ile kablosuz ağlar (Wi-Fi) üzerinden internete bağlanıyorsanız Cep Şifrematik aktivasyon işleminin başında otomatik olarak bir SMS oluşturacak ve sizden bunu göndermenizi isteyecektir. Lütfen SMS’i gönderdikten sonra Cep Şifrematik uygulamasını bütünüyle kapatın ve tekrar açarak aktivasyon işlemine devam edin.

Şifrematik Talep & Kullanıma Başlama

Şifrematik talebinizi ise sadece Garanti İnternet yoluyla yapabilirsiniz. Bunun için Garanti İnternet'e girerek Tanımlamalar menüsü, Şifrematik adımını kullanabilirsiniz. Şifrematik cihazınız adresinize teslim edilecektir.

Şifrematik Aktivasyon:

Adresinize teslim edilen Şifrematik'inizi kullanmaya başlamak için öncelikle Şifrematik'inizin standart PIN Kodunu değiştirmelisiniz. Şifrematik'inizin standart PIN Kodu 1234'tür.

Standart PIN Kodunu değiştirmek için;

 • Şifrematik'in sağ alt köşesinde yer alan ok işaretli tuşa basın.

 • Ekranda PIN yazısı çıktığında Şifrematik'in standart PIN Kodunu 1234 olarak tuşlayın.

 • Ekranda NEW PIN yazısı çıktığında Şifrematik'te kullanmak istediğiniz 4 basamaklı yeni PIN Kodunuzu girin.Yeni PIN Kodunuz 1234 ve 1111 gibi ardışık veya tekrarlayan rakamlardan oluşmamalıdır.

 • PIN CONF yazısını gördüğünüzde bir önceki adımda belirlediğiniz 4 basamaklı PIN Kodunuzu tekrar tuşlayın.

 • Ekranda NEW PIN CONF yazısı çıktığında Şifrematik'inizin PINKodu değişmiş demektir. Artık Şifrematik'inizi kendi PIN Kodunuz ile açıp, Şifrematik'in sağ alt köşesinde yer alan ok işaretli tuşa basarak geçerlilik süresi 36 saniye olan "Tek Kullanımlık Şifre"ler oluşturabilirsiniz.

 • Şifrematik'inizi kullanarak oluşturacağınız bu "Tek Kullanımlık Şifre"lerle Garanti İnternet'e veya 444 0 333 Alo Garanti'ye giriş yapabilmek için öncelikle Garanti İnternet'i kullanarak, Şifrematik'inizi aktif hale getirmelisiniz.

 • Garanti İnternet'ten Şifrematik'inizi aktif hale getirmek için mevcut kullanmakta olduğunuz şifreniz ile giriş yapmalısınız, Tanımlamalar menüsü altında yer alan Şifrematik İşlemleri adımından Şifrematik'inizin ürettiği "Tek Kullanımlık Şifre"yi girdikten sonra Şifrematik'inizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir

Garanti İnternet kullanın, hızlı ve kolay bankacılığın keyfini çıkarın.Garanti İnternet kullanın, hızlı ve kolay bankacılığın keyfini çıkarın.

Yardım ve ÖnerilerYardım ve Öneriler

 • Mobil İmza'ya nasıl başvurabilirim? Cep Şifrematik ile aynı telefonda kullanılır mı?

  İnternet Şubesi'nden Mobil İmza'ya başvuru yapabilir, eğer cep telefonu bilgileriniz eksikse Paramatiklerden veya Garanti Şubesi'nden güncelleyebilirsiniz. Detaylı bilgi

 • Mobil İmza ile Garanti İnternet'e giriş yapılır mı? Numaramı taşırsam sorun olur mu?

  Garanti İnternet Tanımlamalar Menüsü Mobil İmza adımı Ayarlar seçeneğinden tanımlama ile Garanti İnternet'e girişlerinizde mobil imzanızı kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi

 • Mobil İmza'yla giriş yaparsam, parolama ve şifreme ne olur? İşlemin Parmak İzi nedir?

  Her bir imzalama işleminde o işlemin onay kodu olarak sadece o işleme özel bir parmak izi oluşturulur. Detaylı bilgi