EkOnay

.

Ek onay tanımlama, bilgisayarınızda oluşabilecek teknik problemlerden veya olası zararlı yazılımlardan kaynaklanabilecek sorunlara karşı gerçekleştirdiğiniz işlem içeriğinin hatasız iletilmesini sağlar.

Ek onay kullanımında tutar belirtilerek tanımlama yaptıktan sonra, bu tutar ve üzerindeki işlemlerinizin gerçekleştirebilmesi için sizden son bir onay istenecektir. Bu onayı Cep Şifrematik, Şifrematik veya tarafınıza banka tarafından gönderilecek SMS içerisindeki doğrulama kodunu kullanarak verebilirsiniz. Daha önceden para transferi emri verilmiş veya tarafınızca kaydedilmiş işlemlerde ek onay istenmeyebilir. Ek onay’ı hiç tanımlamasanız bile banka gerek görürse sizden ilgili işleme özel olmak üzere ek onay gerçekleştirmenizi isteyebilir

Garanti İnternet'te Şifrematik ile ek onay yapmak için: 

Şifrematik'inizi PIN kodunuzu girerek çalıştırınız ve APPLI_ yazısını gördükten sonra "2" tuşuna basınız.
Garanti İnternet ekranında işlem gerçekleştirdiğiniz sayfada yapılan yönlendirmeleri takip ederek, sizden istenen bilgileri Şifrematik cihazının ilgili sahalarına giriniz.
Şifrematik'inizin ekranında beliren, tek kullanımlık ve 6 haneli imzanızı, Garanti İnternet'te işlem yaptığınız sayfadaki Şifrematik İmzanız alanına girerek işleminizi onaylayabilirsiniz.

Garanti İnternet'te Cep Şifrematik ile ek onay yapmak için:

Cep Şifrematik'inizi çalıştırınız ve "Ek Onay" adımını seçiniz.
Garanti İnternet ekranında işlem gerçekleştirdiğiniz sayfada yapılan yönlendirmeleri takip ederek, sizden istenen bilgileri Cep Şifrematik uygulamasında ilgili sahalara giriniz. Cep Şifrematik uygulaması ekranında beliren, tek kullanımlık ve 6 haneli imzanızı, Garanti İnternet'te işlem yaptığınız sayfadaki Şifrematik İmzanız alanına girerek işleminizi onaylayabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir

Garanti İnternet GirişGaranti İnternet Giriş

Yardım ve ÖnerilerYardım ve Öneriler

  • Mobil imza, Elektronik İmza, Elektronik Sertifika, Nitelikli Elektronik Sertifika nedir?

    Mobil İmza, elektronik ortamlarda kullanabileceğiniz kimlik kartınız olan nitelikli elektronik sertifika'yı rahatça almanızı ve kullanmanızı sağlayan bir servistir. Detaylı bilgi