Güvenlik veSıkça Sorulan Sorular

.

Güvenliğiniz sizin için olduğu kadar, bizim için de önemli.

Biz ne yapıyoruz?

 • Garanti Bankası Garanti Cep aracılığıyla gerçekleştirdiğiniz finansal işlemlerin ve kişisel bilgilerinizin güvende olması, en az sizin için olduğu kadar bizim için de önemli. Garanti Cep işlemlerinde gizliliğinizi en yüksek seviyede tutabilmek için en yeni ve en gelişmiş güvenlik önlemlerini sürekli takip ediyor ve etkin güvenlik çözümleri sunmaya çalışıyoruz.
 • Garanti Bankası'nın "Güvenlik" ile ilgili hassasiyeti, çeşitli güvenlik uygulamalarını da beraberinde getirdi:
 • Phishing (olta) saldırılarını engellemek için geliştirilmiş olan Güvenlik Resmi,
 • "Tek Kullanımlık Şifre" üretme cihazı Şifrematik,
 • Java uygulamalarını çalıştırabilen ve cep telefonlarında kullanılmak için Cep Şifrematik,
 • Elektronik ortamlarda kullanabileceğiniz kimlik kartınız olan nitelikli elektronik sertifika'yı rahatça almanızı ve kullanmanızı sağlayan Mobil İmza.
 • Garanti Cep Klavyesi, klavyeden verileri girmenin alternatif yolunu sağlar. Cihazınızın Ayarlar > Genel > Klavye > Klavyeler adımı altındaki Garanti Cep Klavyesi’ne basar ve Tam Erişim'i etkinleştirirseniz, sadece Garanti Cep uygulaması kapsamındaki bankacılık işlemleri için yazdığınız verilere Banka tarafından erişilmesine, onların toplanmasına ve banka sistemine gönderilmesine izin verilir. Tam Erişim'i etkinleştirmezseniz, Garanti Cep uygulamasının yazdığınız verileri toplamasına ve göndermesine hiçbir şekilde izin verilmez. Banka, Garanti Cep Klavyesi üzerinden üçüncü taraflara gönderdiğiniz bilgilere erişmez. Garanti Cep Klavyesini istediğiniz zaman etkisizleştirmeyi seçebilirsiniz. Bunun için Ayarlar'ı açın, Klavyeler'e dokunun ve Garanti Cep Klavyesini Klavyeler listesinden silin. Sildiyseniz geri eklemek için Yeni Klavye Ekle’ye basın. 

Siz ne yapmalısınız?

Lütfen unutmayın, bizim uygulamalarımızın yanı sıra, sizin dikkat etmeniz gereken noktalar da güvenliğinizi sağlamak için önemli rol oynuyor:

Sıkça Sorulan Sorular

"Yardım ve Öneriler" bölümümüzden aşağıdaki soruların sizin için faydalı olabileceğini düşündük...

Garanti Cep parolamı unutursam ne yapmalıyım?

Garanti Bankası Garanti Cep kullanıcısıysanız, Garanti İnternet parolanızla Garanti Cep'i kullanabilirsiniz.
Detaylı bilgi


Garanti Cep'te işlem yapmak istediğim hesabımı ve kredi kartımı göremiyormsam ne yapmalıyım? İşlem yapmak istediğim tutar limitimi aşıyorsa ne yapmalıyım?

Garanti Cep'te işlem yapabileceğiniz hesaplarınız Garanti İnternet'tekiler ile aynıdır. İşlem yapmak istediğiniz hesap/kartları en yakın şubemizden tanımlatabilirsiniz.
Detaylı bilgi

İlginizi çekebilir

İşlemlerinizi cep telefonunuz ile dilediğiniz yerden yapın!İşlemlerinizi cep telefonunuz ile dilediğiniz yerden yapın!

Cep Bankacılığı

Yardım ve ÖnerilerYardım ve Öneriler

 • Garanti Cep parolamı unutursam ne yapmalıyım?

  Garanti Bankası Garanti İnternet kullanıcısıysanız, Garanti İnternet parolanızla Garanti Cep'i kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi

 • Garanti İnternet/Garanti Cep hesaplarınız kullanıma kapalı uyarısı alıyorum,neden?

  Garanti İnternet veya Garanti Cep'te aldığınız bu mesaj şifrenizi 3 defa hatalı girmenizden dolayı çıkmaktadır. Detaylı bilgi

 • Garanti Cep'te işlem yapmak istediğim hesap ve kredi kartları hangileridir? İşlem limitim ne kadar?

  Garanti Cep'te işlem yapabileceğiniz hesaplarınız İnternet Şubesi'ndekiler ile aynıdır. İşlem yapmak istediğiniz hesap/kartları en yakın şubemizden tanımlatabilirsiniz. Detaylı bilgi