Eğitim Sigortası

Fidanlar köklerini salıncaya kadar daha çok bakım ve ilgi isterler. Tıpkı çocuğunuz gibi.

.

Çocuğunuz için her zaman en iyisini düşünür, geleceğini garanti altına almak istersiniz. Ama hayatta başınıza gelebilecek riskleri önceden tahmin edemezsiniz.Hayat tersine aktığında, o daha kendi ayakları üzerinde duramayacak yaşta olabilir. Eğitim Sigortamızla çocuğunuzun eğitimini en iyi şekilde tamamlaması için finansal güvence sağlayabilirsiniz.

Bilgilendirme Formu’na ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

*Eğitim Sigortası Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş. tarafından sunulmaktadır.

 • Özellikler ve Teminatlar
  • Vefat teminatı ile hayatın tersine akması durumunda çocuğunuz eğitimine aralıksız ve aynı koşullarda devam eder.

  Teminatlar

  Vefat teminatı sunulmaktadır.

  Teminat tutarı, öğrencinin yıllık eğitim masrafı dikkate alınarak, sigorta ettiren tarafından serbestçe belirlenir ve her yıl kalan sigorta süresi ile doğru orantılı olarak azalır.

  Örnek olarak; öğrencinin yıllık eğitim masraflarının 10.000 TL olduğu düşünülürse, ilköğretim dönemi boyunca sürecek 8 yıllık bir Eğitim Sigortası güvencesi için ilk yılın sigorta teminatı 80.000 TL olarak belirlenir. Bu durumda, ikinci sigorta yılında sigorta teminat tutarı 70.000 TL'ye düşer. Bu şekilde sigorta teminatı her yıl eşit tutarda azalarak, kalan eğitim gideri tutarında maddi güvence oluşur.

  Vergi Avantajı

  İster ücretli çalışan ister serbest meslek sahibi olun; 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu'nun 63. ve 89. maddelerine göre kendiniz

  • Ücretli çalışansanız, ödediğiniz primleri, ödediğiniz ayda elde ettiğiniz ücretin %15'ini ve brüt asgari ücretin yıllık tutarını,
  • Serbest meslek sahibi iseniz, ödediğiniz primlerin toplamını, beyan ettiğiniz gelirin %15'ini ve brüt asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak kaydıyla vergi matrahınızdan düşerek vergi avantajı sağlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir...

Görünmez Kaza Sigortası

Görünmez kazalara karşı kendinizi güvence altına alın.

Görünmez kazalara karşı kendinizi güvence altına alın.

Geniş Garantili Aile Sigortası

Hem sizi hem ailenizi kazalara karşı güvence altına alır.

Hem sizi hem ailenizi kazalara karşı güvence altına alır.

Garanti E-meklilik

Garanti'den e-meklilik yaptırın, kazançlı çıkın.

Garanti'den e-meklilik yaptırın, kazançlı çıkın.