VadeliAltın Hesabı

Vadeli Altın Hesabı’na %2,75’e varan faiz fırsatı!

.

Vadeli Altın Hesabı ile hem altın birikim ve yatırımlarınızı güvenle hesabınızda değerlendirir, hem de altınlarınıza avantajlı faiz oranları ile daha fazla değer kazandırırsınız. Altınlarınızı çalınma korkusu olmadan güvenle değerlendirebilirsiniz. Vadeli Altın Hesabı ile altınlarınızın evde ya da Vadesiz Altın Hesabı'nda durduğundan daha fazla değer kazanmasını sağlarsınız.

Bileziklerinizi, yüzüklerinizi, cumhuriyet liralarınızı kısaca tüm takılarınızı ve altınlarınızı Garanti'ye getirin, uzman eksperler aracılığı ile değerleyip gram bazında güvenli bir şekilde anında hesabınıza yatıralım. 100 gr ve üzeri bakiyeli ise Vadeli Altın Hesabı açalım, Nisan sonuna kadar %2,75’e varan faiz fırsatından yararlanın.

Altın şubelerimiz veya Anlaşmalı Kuyumcularımıza fiziki altın getiren müşterilerimizin, en az 100 gram bakiye ile açılan vadeli altın hesaplarına Nisan sonuna kadar %2,75’e varan brüt faiz uygulanacaktır.*

Vadeli Altın Hesabı açma işlemini, Garanti İnternet Hesaplar ve Ürünler menüsü Hesap Açılışı adımı e-Vadeli Hesap seçeneğinden yapabilirsiniz.**

Hemen Garanti İnternet/Garanti Cep parolanızı almak için tıklayın. Henüz Garanti'de hesabınız yoksa açtırmak için size en yakın Garanti şubesine uğramanız yeterli.

 • Özellikler
  • Altın Şubeleri uygulaması kapsamında şubelerimize getireceğiniz altınlarınızı, Vadesiz Altın hesabınızdaki gram altınları ya da diğer hesaplarınızdaki (TL/Döviz) tutarları Vadeli Altın Hesabı'nda değerlendirebilirsiniz.
  • Altın şubelerimiz veya Anlaşmalı Kuyumcularımıza fiziki altın getiren müşterilerimizin, en az 100 gram bakiye ile açılan vadeli altın hesaplarına Nisan sonuna kadar %2,75’e varan brüt faiz uygulanacaktır.
  • Altın fiyatının artması durumunda hem altının getirisinden hem de faiz getirisinden faydalanmış olursunuz
  • Vadeli Altın Hesabınızdaki tutarın 100.000 TL'ye kadar olan kısmı devlet güvencesinde olup Tasarruf Mevduatı Sigortasına tabidir.
  • Vadeli Altın Hesabını şubelerimizden açabilirsiniz.
  • Stopaj oranı %15'tir.
  • 1 yıl vade ve en az 100 gram bakiye ile açılan tabela faiz oranımız %0,80’dir. Kampanyadan yararlanan müşterilerin Vadeli Altın Hesabı’na yıllık %2,75’e kadar faiz verilebilir.
  • Kampanya kapsamında sadece yeni fiziki altın kabul edilecektir. Kampanyada vadeli altın hesabına yatırılacak tutar için üst limit yoktur.
  • TL ya da başka birimden altına dönen ve mevcut vadeli ya da vadesiz altın hesabından vadeliye dönen müşteriler değil sadece fiziki altın getiren müşteriler kampanyadan yararlanacaktır.
  • Kampanya Nisan sonuna kadar geçerlidir.

  Faizler

  Hurda Altın

  Gün

  Faiz Oranı (%)

  92-180 2,10
  181-273 2,25
  274-364 2,25
  366-400 2,75

  Külçe Altın

  Gün

  Faiz Oranı (%)

  366-400 2,00

  * Altın şubelerimize fiziki altın getiren müşterilerimizin en az 100 gram bakiye ile açılan vadeli altın hesaplarına Nisan sonuna kadar %2,75’e varan  brüt faiz uygulanacaktır.

  **Vadeli altın hesabından vadesinden önce para yatırma ve para çekme işlemleri ile vade değişikliği işlemleri gerçekleştiği durumda kampanyadan yararlanılamayacaktır. Kampanya sadece şubelerden açılan vadeli altın hesapları için geçerlidir, internet şubesinden açılan vadeli hesaplar dahil değildir. Banka kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

İlginizi çekebilir...

e-Vadeli Hesap

Garanti İnternet'e özel faiz ile vadeli hesap açın, daha fazla getiri sağlayın.

e-Vadeli Hesap

Birikimli Altın Hesabı

En güvenli şekilde altın birikimi yapın.

Birikimli Altın Hesabı