Hisse SenediHesap Açılışı

Hisse Senedi Hesabınızı şubeye gitmeden, Garanti Cep ve İnternet’ten kolayca açabilir, hisse senedi işlemlerinizi hemen yapmaya başlayabilirsiniz.

.

Hesap Açılış Süreci

 • Garanti Cep ve Garanti İnternet’ten kolayca sözleşmelerinizi onaylayın, hızlıca hisse senedi hesabınızı hesap işletim ücreti olmadan açın!*
 • Garanti İnternet’e giriş yaptıktan sonra, “Yatırım”> “Hisse Senedi”> “Garanti Yatırım Hisse Senedi Hesap Açılışı” adımından hesabınızı kolayca açabilirsiniz.
 • Garanti Cep’e giriş yaptıktan sonra “Yatırımlar”> “Hisse İşlemleri”> “Hisse Senedi Hesap Açılışı” adımından hesabınızı kolayca açabilirsiniz.

*Hisse senedi hesap açılışı için Uygunluk Testi yapılması zorunludur. Uygunluk Testi’ne Garanti İnternet’ten “Yatırım”> “Yatırımcı Testleri” adımından ulaşabilirsiniz.

 • Neden Hisse Senedi'ne yatırım yapmalıyım?
  • Hisse senedine yatırım yaparak o şirkete ortak olma hakkını elde edersiniz.
  • Yatırım yaptığınız şirketin kar payı ( temettü ) ve sermaye artırımına katılma hakkına sahip olursunuz.
  • Hisse senetleri, yatırımcıların piyasaların açık olduğu sürelerde dilediği zaman alıp dilediği zaman piyasada satabildiği bir finansal üründür. 
  • Paragaranti e-Trader Platformu aracılığıyla işlem yapmak istediğiniz hisse senedini haftanın 5 günü 24 saat kesintisiz gözlemleyebilirsiniz.
  • Vergi avantajı vardır ve hisse senedi alım-satımından elde edilen gelire uygulanan stopaj oranı %0'dır.*

  * Menkul kıymet yatırım ortaklığı dışındaki hisse senetlerinin alım-satımından elde edilen kazançlara uygulanan stopaj oranı tüm yatırımcılar için %0'dır. Menkul kıymet yatırım ortaklığı hisse senetlerindeki stopaj oranı değişiklik göstermektedir.(%0-%10) Vergilendirme konularında vergi danışmanınıza danışınız.

 • Nemalandırma Tercihleri

  Garanti İnternet’te “Yatırım”> “Hisse Senedi”> “Hisse Senetlerim”> “Nemalandırma” adımını Garanti Cep’te ise “İşlemler”> “Yatırımlar”> “Hisse işlemleri”> “Nemalandırma Talebi” adımını izleyerek, hisse senedi hesabının bağlı olduğu banka vadesiz mevduat hesabınızda bekleyen bakiyelere ilişkin nemalandırma tercihinizi bu adımdan belirleyebilir veya güncelleyebilirsiniz.

  Not: SPK düzenlemeleri gereğince, talep etmeniz durumunda, hisse senedi hesabınızın bağlı olduğu vadesiz mevduat hesabınızda bekleyen belirli bir tutarın üzerindeki bakiyeler, gecelik mevduat faizi ile nemalandırılacaktır. Bankanın nemalandırma aracını veya mevcut durumda 3.000.-TL üzerindeki tutar olarak belirlenen asgari nemalandırma tutarını değiştirmesi durumunda e-mail, SMS veya Garanti Şube ve dijital kanallarda yapılacak ilan ve duyurular ile bilgilendirileceksiniz.

İlginizi çekebilir...

VOB

Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası İnternet Şubesi'nde...

VİOB

Yatirim Uzmani Garanti

Yatirim Uzmani Garanti, size en uygun yatırım seçeneklerini önerir.

Yatirim Uzmani Garanti

Garanti İnternet

Parolanız yoksa kart numaranız ile anında alın.

Parolanız yoksa kart numaranız ile anında alın.