Avans Hesap(Kredili Mevduat Hesabı)

Avans Hesap (Kredili Mevduat Hesabı) nedir?

.

Avans Hesap, hesabınızda para yokken bile nakit çekebilmenizi ve ödemelerinizi gerçekleştirmenizi sağlayan, vadesiz hesabınıza bağlı kredili mevduat hesabıdır. Kısa süreli nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için hesabınızda yeterli para olmadığında Avans Hesap (Kredili Mevduat Hesabı) limitinizi kullanabilir ve sadece kullandığınız tutar ve gün için faiz ödersiniz. Başka hiçbir ücret veya komisyon alınmamaktadır.

 

Kredi Tutarı (TL) Kullanım Süresi (Gün) Faiz Tutarı (TL) Vergi ve Fon Tutarı (TL) Toplam Geri Ödeme (TL)
 250

 0,15

0,03 250,18 
250 7

1,07

0,21 251,29
250 30

4,60

0,92

255,52
500 1

0,31

0,06

500,37
500 7

2,15

0,43 502,58
500 30

9,20

1,84 511,04
1.000 1

0,61

0,12 1.000,74
1.000 7

4,29

0,86 1.005,15
1.000 30

18,40

3,68 1.022,08

*Kmh faiz oranı her kredi tutarında %1,84'tür.

 • Paracard'ınızı kullanarak 7 gün 24 saat kredinizi nakit olarak çekebilir, ayrıca Paracard’ınızla yapacağınız alışverişlerinizi de limitiniz dahilinde gerçekleştirebilirsiniz.
 • EFT, Havale, Fatura ödemesi gibi her türlü bankacılık işleminizi yapabilirsiniz. Hesabınızda para olmasa bile, limitiniz dahilinde, Avans Hesabınızın bağlı olduğu Vadesiz Hesap'tan gerçekleştirilen elektrik, su, telefon vb otomatik fatura ödemeleriniz ve taksit, kira vb düzenli ödemeleriniz zamanında yapılır.
 • Hesabınız eksi bakiyedeyken Avans Hesabınızın bağlı olduğu Vadesiz Hesabınıza herhangi bir para girişi olduğunda hesap otomatik olarak krediyi kapatır. Kullandığınız krediye sadece kullandığınız gün kadar faiz işler.
 • Ay içinde kullandığınız kredinin faizi bir sonraki ay hesabınızdan otomatik olarak çekilir.
 • Hesabınızda para olmadığı zaman, Avans Hesap (Kredili Mevduat Heaabı) limitiniz dahilinde sizin istediğiniz tutarda ihtiyacınız olduğu kadar kredi kullanabilirsiniz.

 

Avans Hesap Açılışı ve Limit Artırımı için:

 • Garanti Internet’te Başvurular > Kredi > Avans Hesap adımlarını takip ederek başvuru yapabilirsiniz.
 • Garanti Cep’te Bankacılık İşlemleri > Başvurular > Kredi/Avans Hesap Başvurusu > Avans Hesap Başvurusu adımlarını takip ederek başvuru yapabilirsiniz.
 • Dilerseniz şubelerimizden de başvuru yapabilirsiniz. 

Avans Hesap, vadesiz hesabınıza bağlı kredili mevduat hesabıdır. Garanti şubeleri, Garanti İnternet veya Cep’ten dilediğiniz tutarda Avans Hesap limit artırım başvurusu yapabilirsiniz. Bireysel müşterilerimiz 7.500 TL*’ye kadar, KOBİ müşterilerimiz ise 12.000 TL’ye kadar olan tutarlar için kullanım işlemini de Garanti İnternet veya Cep’ten yapabilirler. Belirtilen tutarlar üzeri için kullanım işlemine şubelerimizden devam edilebilir. Şubeden başvurduğunuz Avans Hesap’ınızı Garanti İnternet veya Cep’ten kullanıyorsanız sadece söz konusu şubedeki hesaplarınız listelenecek ve görüntülenecektir. Eğer bu şubeden Garanti İnternet veya Cep’te kullanıma açık bir hesabınız yoksa yeni vadesiz hesap açılacaktır. Eğer bireysel maaş müşterimizseniz, limitinizin tanımlanacağı hesap maaş ödemesi aldığınız hesabınız olacaktır. Maaş hesabınız Garanti İnternet veya Cep’te kullanıma açık değilse, kullanım işlemlerinize devam edebilmeniz için bu hesabınızın en yakın şubemize giderek veya 444 0 333’ü arayarak Garanti İnternet veya Cep’te kullanıma açılması gerekmektedir.

*Farklı Bireysel müşteri gruplarında 10.000 TL’ye kadar limit sunulabilmektedir.

 • Gerekli Belgeler

  Nüfus Cüzdanı:  Üzerinde Vatandaşlık Numarası bilgisi yer alan Nüfus Cüzdanı ile kolayca başvuru yapabilirsiniz.

   

  İstenebilecek Ek Belgeler

  • Gelir Belgesi:Çalışma şeklinize göre gereken gelir belgesi aşağıdaki gibidir.
   • Ücretli Çalışan iseniz Bordro veya Gelir Yazısı: 2 aydan eski olmayan bir adet Güncel Bordro veya SGK sicil no, iş yeri sicil no, aylık net ücret ve maaşınızda haciz/kesinti olup olmadığına dair bilgilerinizi içeren son 1 ay içerisinde alınmış gelir yazısı ile  imza sirküleri
   • Emekli iseniz Emekli Belgesi: Emekli Tanıtım Kartı ve Emekli Aylığı Tahsis Belgesi / Emekli maaşınızı gösteren Banka Hesap cüzdanı
   • Şahıs Şirketi Sahibi iseniz Firma Belgeleri: Güncel Vergi Levhası ve Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi / Güncel işletme hesap özeti
   • Sermaye Şirketi Ortağı iseniz Firma Belgeleri: Güncel Vergi Levhası ve Yıllık Kurumlar Vergisi Beyannamesi
   • Kira Geliri Sahibi iseniz Kira Belgeleri:  Kiraya Konu Gayrimenkul Tapusu, 2 yıldan eski olmayan Kira Kontratı ve 2 aydan eski olmayan bir adet Kira Tahsilatına İlişkin Belge
   • Faiz Geliri Sahibi iseniz Hesap Cüzdanı: Başvuru tarihinden sonra alınmış Faiz Geliri Belgesi
   • Çiftçi iseniz Çiftçi Belgesi: Çiftçilik Belgesi ve Zirai Kazancı Gösterir Belgesi

  *Başvuru sahibinin SGK kaydının olmaması ya da doğrulanamaması durumunda veya ek gelir beyan etmek istiyorsanız gelir belgesi talep edilmektedir. 

  **Başvuru sahibi ücretli çalışan ya da serbest meslek sahibi ise, kredi başvurularında kefil koşulu aranmamakla beraber, şubeler uygun gördükleri takdirde kefil talep etme hakkına sahiptir. Kefilin de yukarıda listelenmiş belgeleri Banka'ya sunması gerekmektedir.

 • Faiz ve Ücretler

  *Avans Hesap (Kredili Mevduat Hesabı) limitinin ay içerisinde kullanılması durumunda Avans Hesap Ekstresi gönderilir. E-ekstre ile gönderilen ekstreler için ücret alınmaz. Ekstrenin posta yolu ile gönderilmesi durumunda 1,94 TL ekstre ücreti tahsil edilir.

   

 • Sıkça Sorulan Sorular

  "Yardım ve Öneriler" bölümümüzden aşağıdaki soruların sizin için faydalı olabileceğini düşündük...

  Avans Hesap ekstre kesim tarihi ve son ödeme tarihi nedir?

  Avans Hesap ekstreleri her ayın ertesi günü iş günü olan ayın son iş günü kesilmektedir. Son ödeme tarihi ise takip eden ayın avans hesap ekstre kesim tarihidir

  Detaylı bilgi

  Avans Hesap’ a nasıl başvurabilirim?

  Avans Hesap başvurunuzu Garanti Internet, Garanti Cep ve şubelerimizden yapabilirsiniz.

  Detaylı bilgi

İlginizi çekebilir...

Kredinizi hesaplayın, hemen başvurun!

Kredinizi hesaplayın, hemen başvurun!

Kredinizi hesaplayın, hemen başvurun!

e-kredi

Garanti.com.tr'den başvurması kolay kredi!

Garanti.com.tr'den başvurması kolay kredi!