Yardım ve Öneriler

İnternet Şubesi'nden hesap açma ve kapama işlemleri yapabilir miyim? ELMA hesabı açabilir miyim? Paracard'ıma hesap tanımlaması veya hesap değişikliği yapabilir miyim?

İnternet Şubesi'nde vadesiz hesabınızın bulunduğu şube veya şubelere bağlı olarak TL ve döviz cinsinden vadesiz mevduat hesabı ve vadesiz hesabınızın olduğu döviz cinsleri için vadeli hesap açma işlemleri yapabilirsiniz. Sadece internetten açtığınız vadesiz ve vadeli hesapları İnternet Şubesi'nden kapatabilirsiniz. Bununla birlikte İnternet Şubesi'nden açılan 35.000 TL'ye kadar olan vadeli hesaplar yine İnternet Şubesi'nden kapatılabilmektedir. 35.000 TL'den daha yüksek tutarlı Vadeli Mevduat Hesabınızın kapanması için şubenize talimat vermeniz gerekmektedir.
İnternet Şubesi'nden vadesiz mevduat hesabınızın olduğu şubelerimizden birine bağlı olarak ELMA hesabı açabilirsiniz. ELMA hesabı kapama işlemi, hesabınızın bulunduğu şube tarafından yapılmaktadır.
Paracard hesap tanımlaması veya hesap değişikliği işlemlerini İnternet Şubesi'ndeki "Kart işlemleri / Paracard işlemleri" adımından yapabilirsiniz.
Hesap Ekleme/Çıkarma: Garanti Paramatikler üzerinde kullanacağınız hesaplarınızı kartınıza tanımlayabilir veya tanımlı bulunan hesaplarınızı kart kullanımına kapatabilirsiniz. Bu adımdan hem kredi kartlarınız hem de Paracard'ınız için tanımlama yapabilirsiniz. Bir karta en fazla 7 hesap bağlayabilirsiniz.
Ana Hesap Değiştirme: Ana hesap, diğer banka ATM'lerinde, yurtdışı ATM'lerde ve Paracard’ınız ile alışveriş yaparken kullanabileceğiniz hesabınızdır. Ana hesap olarak kullanmak istediğiniz hesabınızı bu adımdan değiştirebilirsiniz. Ana hesabınızı değiştirebilmeniz için kartınıza tanımlı en az iki tane vadesiz TL hesabınızın bulunması gerekmektedir. Kredi kartlarınızda ana hesap tanımlaması yapılmadığı için kredi kartlarınız için bu adımı kullanamazsanız. 

İlgili sorular

  1. İnternet Şubesi işlem saatlerini ve limitlerini öğrenebilir miyim? Günlük işlem limitlerimi düşürmem veya yükseltmem gerektiğinde ne yapmam gerekiyor?

    İnternet Şubesi işlem saatleri ve limitleri için lütfen tıklayın. İnternet Şubesi işlem limitlerinizi Tanımlamalar / Güvenlik Tanımlamaları adımından kendiniz düşürebilirsiniz.

  2. İnternet şubesinden hangi işlemleri yapabilirim? Yaptığım işlemler için bir ücret ödeyecek miyim? Fatura ödemelerimi nasıl yapabilirim?

    Garanti İnternet Şubesi'ne günün 24 saati dünyanın her yerinden, internet erişimine sahip herhangi bir bilgisayar aracılığıyla hızla ve kolayca ulaşabilirsiniz.

Diğer yardım kanallarıDiğer yardım kanalları

Yardım ve Öneriler Ana Sayfa

Telefonda yardım almak için ise:444 0 333 Alo Garanti