Yardım ve Öneriler

İnternet Şubesi parolası nedir? Bireysel İnternet Şubesi parolamı nasıl alabilirim, parolamı unuttuysam ya da bloke olduysa nasıl yenileyebilirim?

İnternet Şubesi’ne giriş yaparken, müşteri numarası, parola ve SMS ile cep telefonunuza gelecek olan tek kullanımlık şifre gerekmektedir. Cep telefonu numaranızı Paramatik veya şubelerden güncelleyebilirsiniz. Şifre üretmek için Şifrematik/Cep Şifrematik ya da Mobil imza kullanıyorsanız SMS ile tek kullanımlık şifreye gerek olmadan giriş işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Müşteri numaranız, Garanti Bankası müşterilerinin sahip oldukları kişiye özel numaradır. Alo Garanti ve İnternet/Cep şubesine giriş yaparken sizden istenen ilk bilgi olacaktır.

Parolanız, 6 rakam ve harf ya da sadece harflerden oluşur. Cep telefonunuza kısa mesaj (SMS) ile gönderilecektir. İlk girişinizde parolanızı değiştirmeniz istenecektir.

Parola Yenileme

Bireysel İnternet Şubesi parolanızı ilk defa alacaksanız, yenilemek istiyorsanız ya da unuttuysanız Parola Al adımını kullanarak anında yeni parolanızı oluşturabilirsiniz. Eğer bir Garanti kartınız yok ise şubelerimizden de anında parola alabilirsiniz.

Şifrematik/Cep Şifrematik kullanıyorsanız, Şifrematik PIN Kodu Açma ya da Cep Şifrematik PIN Kodu Açma adımlarını kullanabilirsiniz.

Kurumsal İnternet Şubesi için parolanızı unuttuysanız

Kurumsal İnternet Şubesi parolanızı yenilemek istiyorsanız ya da unuttuysanız, şahsınıza ait bir Garanti Bankası kredi kartı ya da banka kartı ile Parola Al adımını kullanarak anında yeni parolanızı oluşturabilirsiniz. Eğer şahsınıza ait bir Garanti kartınız yok ise şubelerimizden anında parola alabilirsiniz.

Şifrematik/Cep Şifrematik kullanıyorsanız, Şifrematik PIN Kodu Açma ya da Cep Şifrematik PIN Kodu Açma adımlarını kullanabilirsiniz.

İlgili sorular

  1. İnternet Şubesi'nden hesap açma ve kapama işlemleri yapabilir miyim? ELMA hesabı açabilir miyim? Paracard'ıma hesap tanımlaması veya hesap değişikliği yapabilir miyim?

    İnternet Şubesi'nde TL ve döviz cinsinden vadesiz mevduat hesabı ve vadesiz hesabınızın olduğu döviz cinsleri için vadeli hesap açma işlemleri yapabilirsiniz.

  2. İşlemin Parmak İzi nedir? Mobil İmza'yla giriş yaparsam, parolama ve şifreme ne olur? Şifrematik veya Cep Şifrematik'im varsa ne olur?

    Her bir imzalama işleminde o işlemin onay kodu olarak sadece o işleme özel bir parmak izi oluşturulur.

Diğer yardım kanallarıDiğer yardım kanalları

Yardım ve Öneriler Ana Sayfa

Telefonda yardım almak için ise:444 0 333 Alo Garanti