Şifrematik Aktivasyon

.

Tek kullanımlık şifre üretme cihazı Şifrematik ile güvenliğinizi artırın!

Adresinize teslim edilen Şifrematik'inizi, kullanmaya başlamak için öncelikle Şifrematik'inizin standart PIN Kodunu değiştirmelisiniz. Şifrematik'inizin standart PIN Kodu 1234'tür.

Standart PIN Kodunu değiştirmek için:

 • Şifrematik'in sağ alt köşesinde yer alan ok işaretli tuşa basın,
 • Ekranda PIN yazısı çıktığında Şifrematik'in standart PIN Kodunu 1234 olarak tuşlayın,
 • Ekranda NEW PIN yazısı çıktığında Şifrematik'te kullanmak istediğiniz 4 basamaklı yeni PIN Kodunuzu girin.Yeni PIN Kodunuz 1234 ve 1111 gibi ardışık veya tekrarlayan rakamlardan oluşmamalıdır.
 • PIN CONF yazısını gördüğünüzde bir önceki adımda belirlediğiniz 4 basamaklı PIN Kodunuzu tekrar tuşlayın,
 • Ekranda NEW PIN CONF yazısı çıktığında Şifrematik'inizin PINKodu değişmiş demektir. Artık Şifrematik'inizi kendi PIN Kodunuz ile açıp, Şifrematik'in sağ alt köşesinde yer alan ok işaretli tuşa basarak geçerlilik süresi 36 saniye olan "Tek Kullanımlık Şifre"ler oluşturabilirsiniz.
 • Şifrematik'inizi kullanarak oluşturacağınız bu "Tek Kullanımlık Şifre"lerle İnternet Şubesi'ne veya 444 0 333 Alo Garanti'ye giriş yapabilmek için öncelikle İnternet Şubesi'ni kullanarak, Şifrematik'inizi aktif hale getirmelisiniz.
 • İnternet Şubesi'nden Şifrematik'inizi aktif hale getirmek için mevcut kullanmakta olduğunuz şifreniz ile giriş yapmalısınız, Tanımlamalar menüsü altında yer alan Şifrematik İşlemleri adımından Şifrematik'inizin ürettiği "Tek Kullanımlık Şifre"yi girdikten sonra Şifrematik'inizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

 • Şifrematik Demo

  Şifrematik'iniz ile İnternet/Cep Şubesi'ne kolayca giriş yapın.

 • İşlem İmzalama

  Şifrematik kullanıyorsanız işlemleriniz için de extra güvenlik sağlayın.

İnternet Şubesi kullanın, kazançlı çıkın.İnternet Şubesi kullanın, kazançlı çıkın.

Yardım ve ÖnerilerYardım ve Öneriler

 • Şifrematik'in şifreleri ne kadar süreyle geçerli? Unutursam ne yapmalıyım?

  Her üretilen İnternet Şubesi şifresi 36 saniye boyunca geçerlidir. Bu süre içerisinde İnternet Şubesi'ne bu şifre ile giriş yapabilirsiniz. Detaylı bilgi

 • Şifrematik almak için Garanti müşterisi/garanti.com.tr kullanıcısı mı olmalıyım? Ücretli mi?

  Evet. Şifrematik sahibi olabilmeniz için Garanti müşterisi olmanız ve İnternet Şubesi kullanıcısı olmanız gerekmektedir. Şifrematik aktivasyonunu sadece ve sadece mevcut parolanız / şifreniz ile giriş yaptığınız İnternet Şubesi'nden yapabilirsiniz. Bu nedenle öncelikle İnternet Şubesi kullanıcısı olmanız gerekmektedir. İnternet Şubesi'ne başvuru için tıklayın. Şifrematik talebi sırasında bir defalık 20 TL Şifrematik hizmet bedeli alınmaktadır. Şifrematik talebini yalnızca İnternet Şubesi'nde bulunan Şifrematik menüsünden yapabilirsiniz. Şirketler ise Şifrematik talebi için şubelerine başvurabilirler. Şifrematik'iniz 7 iş günü içerisinde talep sırasında belirttiğiniz adresinize kurye ile ulaştırılacaktır. Şirketler ise Şifrematik'lerini şubelerinden alabilirler. Detaylı bilgi

 • Ücretsiz antivirüs uygulaması nasıl indirebilirim?

  http://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/subesiz/internet_bankaciligi/guvenlik/webroot.page Detaylı bilgi

 • Şifrematik ile bilgisayar arasında bağlantı kurmam mı gerekiyor? Sorun yaşarsam ne olur?

  Şifrematik ile bilgisayar arasında her hangi bir bağlantı kurmanıza gerek yoktur. Sorunlarınız için 444 0 333 Alo Garanti-İnternet Destek Hattı adımına başvurabilirsiniz. Detaylı bilgi