Üst Yönetim

  Orta ve Doğu Avrupa'nın En iyi Yönetilen Şirketi (Euromoney)Orta ve Doğu Avrupa'nın En iyi Yönetilen Şirketi (Euromoney)

  Garanti Üst Yönetimini Tanıyın

  *Genel Müdür Yardımcıları, soyadı alfabetik sırasına göre sıralanmıştır.

  Ergun Özen

  Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Müdür

  New York State University Ekonomi Bölümü ve Harvard Business School Üst Düzey Yönetici Programı mezunu olan Ergun Özen, 1992 yılında Garanti'ye katıldı. 1 Nisan 2000 tarihinden bu yana Garanti Bankası Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmakta olan Özen, aynı zamanda Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş., Garanti Portföy Yönetimi A.Ş., Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş., Garanti Factoring Hizmetleri A.Ş., ile Garanti Finansal Kiralama A.Ş., Garanti Bank SA ve Öğretmen Akademisi Vakfı’nda Yönetim Kurulu Başkanıdır. Ergun Özen bu sorumluluklarına ek olarak Garanti Bank Moscow, Garanti Bank International NV, Türkiye Bankalar Birliği, Türk Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD) ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de üstlenmektedir.

  Erhan Adalı

  Genel Müdür Yardımcısı
  Krediler

  İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erhan Adalı, 1989 yılında Garanti Bankası A.Ş.’ye Müfettiş Yardımcısı olarak katıldı. Şube Müdürü, Bölge Müdürü, KOBİ Bankacılığı Pazarlama Koordinatörü görevlerinde  bulunan Adalı, 2005 – 2012 yılları arasında Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş. Genel Müdürü  olarak görev yaptı. 2012 yılında  bugünkü görevine atan Adalı, aynı zamanda Garanti Leasing A.Ş Yönetim Kurulu üyesidir.

  İbrahim Aydınlı

  Genel Müdür Yardımcısı

  Genel muhabese ve Finansal Raporlama, Müşteri Memnuniyeti

  Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümünden lisans ve University of Illinois’den Teknoloji Yönetimi dalında yüksek lisans derecesi olan İbrahim Aydınlı, 1994-2009 yılları arasında Hazine Müsteşarlığı ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda (BDDK) çalıştı. Bankalar Yeminli Murakıbı olarak iş hayatına başlayan Aydınlı, 2009 yılında Garanti’ye Mali Koordinatör olarak atanmadan önce BDDK’da Daire Başkanlığı görevini yürütüyordu. Aydınlı, 2013 yılında bugünkü görevine atandı.

  Didem Dinçer Başer

  Genel Müdür Yardımcısı

  Şubesiz Bankacılık, Sosyal Platformlar Müdürlüğü

  Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu olan ve University of California Berkeley Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden Yüksek Lisansı olan Didem Başer, Garanti Bankası’na katılmadan önce 7 yıl çalıştığı McKinsey&Company’nin İstanbul ofisinde Associate Partner olarak görev yaptı. Didem Başer, 2005 yılından bu yana Garanti Bankası’nın Bireysel Bankacılık işkolundan sorumlu Koordinatör görevini sürdürüyordu. Mart 2012 tarihinden itibaren bugünkü görevine atandı.

  Recep Baştuğ

  Genel Müdür Yardımcısı
  Ticari Bankacılık

  Çukurova Üniversitesi İktisat Bölümü mezunu olan Recep Baştuğ, 1989 yılında Garanti Bankası Teftiş kurulunda göreve başladı. 1995-1999   Kurumsal Şube Müdürlüğü, 1999-2004 Ticari Bölge Müdürlüğü 2004-2012 yılları arasında da Ticari Bankacılık Pazarlama Müdürlüğü Birim Koordinatörü olarak görev yapan Baştuğ, Ocak 2013 itibariyle  bugünkü görevine atandı.

  Aydın Düren

  Genel Müdür Yardımcısı

  Hukuk Hizmetleri ve Bireysel Risk İzleme

  İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve American University, Washington College of Law uluslararası hukuk alanında yüksek lisans mezunu olan Aydın Düren, çeşitli ulusal ve uluslararası özel sektör hukuk bürolarında yönetici ve yönetici ortak olarak 18 yıl görev yaptı. Düren, 2009 yılı başında Garanti'ye hukuk hizmetlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katıldı. Düren aynı zamanda Garanti Ödeme Sistemleri A.Ş., Öğretmen Akademisi Vakfı, Garanti Konut Finansmanı Danışmanlık Hiz. A.Ş Yönetim Kurulu üyesi ve Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı Başkan Yardımcısıdır.

  Ebru Dildar Edin

  Genel Müdür Yardımcısı
  Proje ve Satınalım Finansmanı, Sürdürülebilirlik

  Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Ebru Dildar Edin, çeşitli özel sektör bankalarında çalıştıktan sonra 1997'de Garanti Bankası Kurumsal Bankacılık Birimi'ne katıldı. 1999'da Garanti Bankası Proje Finansmanı Birimi'nin kuruluşunda yer aldı. 6 yıl Birim Müdürü olarak çalışan, 2006'da Proje ve Satınalım Finansmanı Koordinatörlüğüne getirilen Edin, 2009'da bugünkü görevine atandı. 2010 yılından beri Sürdürülebilirlik Komitesi üyeliğini yürüten Edin, 2012 yılında mevcut sorumluluklarına ek olarak Komite kararlarını hayata geçirmek üzere kurulan Sürdürülebilirlik Ekibi’nin koordinasyonunu da üstlendi.

  Ali Fuat Erbil

  Genel Müdür Yardımcısı 

  Finansal Kurumlar ve Kurumsal Bankacılık

  Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Bilkent Üniversitesi (MBA), İstanbul Teknik Üniversitesi Bankacılık ve Finans doktora programı mezunu olan Ali Fuat Erbil, çeşitli özel sektör kuruluşları ve bankalarda yönetici olarak çalıştı. 1997 yılında Garanti’ye Dağıtım Kanalları Birim Müdürü olarak katılan Erbil, 1999-2012 yılları arasında Bireysel Bankacılık ve Dağıtım Kanalları Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. Bu görevinde konut finansmanı ve özel bankacılıktan da sorumlu olan Erbil, 2012 yılında Finansal Kurumlar ve Kurumsal Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Aynı zamanda Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş., Garanti Yatırım A.Ş. ve T.Garanti Bankası A.Ş. Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı Yönetim Kurulu Üyesidir.

  Hüsnü Erel

  Genel Müdür Yardımcısı
  Teknoloji, Operasyon Yönetimi & Merkezi Pazarlama

  İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü mezunu olan Hüsnü Erel, çeşitli özel sektör kuruluşları ve bankalarda yönetici olarak görev yaptı. 1994 yılında Garanti Teknoloji'ye Genel Müdür olarak katıldı. 1997 yılında bugünkü görevine atanan Erel, Garanti Ödeme Sistemleri A.Ş. ve Garanti Bilişim Teknoloji ve Ticaret  A.Ş Yönetim Kurulu Üyesidir.

  Gökhan Erün

  Genel Müdür Yardımcısı
  İnsan Kaynakları ve Eğitim, Hazine, Yatırım Bankacılığı

  İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Bölümü lisans, Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü yüksek lisans mezunu olan Gökhan Erün, 1994 yılında Garanti Bankası Hazine Müdürlüğünde göreve başladı. 1999-2004 yılları arasında Ticari Pazarlama Birim Müdürlüğü görevini yürüttü. 2004'te atandığı Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş. Genel Müdürlüğü görevinden sonra 2005'te İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünden sorumlu Genel Müdür yardımcısı olarak Garanti Bankasındaki görevine devam etti. 2006’da Yatırım Bankacılığı,  2013 yılında Hazine Gökhan  Erün’ün sorumluluk alanları arasına katıldı. Garanti Hizmet Yönetimi  A.Ş'de Yönetim Kurulu Başkanı, Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş. ve Öğretmen Akedemisi Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Garanti Portföy Yönetimi A.Ş., Garanti Konut Finansmanı Danışmanlık A.Ş., Garanti Yatırım ve Menkul Kıymetler A.Ş., GarantiBank SA’da  ise Yönetim Kurulu Üyesidir.

  Onur Genç

  Genel Müdür Yardımcısı

  Bireysel Bankacılık, Özel Bankacılık ve Çağrı Merkezi

  Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdür

  Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü, Carnegie Mellon Üniversitesi İşletme bölümü yüksek lisans bölümünden mezun olan Genç 1996 yılında iş yaşamına başladı.  Son olarak McKinsey & Company danışmanlık şirketinin Kıdemli Ortağı ve Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapmakta iken, 2012 Mart ayında Bireysel ve Özel Bankacılık'tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Garanti’ye katıldı ve 2012 Mayıs ayında Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdürlüğü’nü de üstlendi. Onur Genç, Garanti Portföy Yönetimi A.Ş., Garanti Teknoloji A.Ş., Garanti Ödeme Sistemleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu üyesi, Garanti Konut Finansmanı Danışmanlık Hiz. A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

  Turgay Gönensin

  Genel Müdür Yardımcısı
  Yurtiçi ve Yurtdışı İştirakler Koordinasyon

  Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Turgay Gönensin, 1987'de çalışmaya başladığı Garanti'nin çeşitli bölümlerinde görev aldı. 1997-2000 yıllarında GarantiBank International N.V.'de ve 2000-2001 yıllarında Osmanlı Bankası'nda Genel Müdür olarak görev yaptı. 2002 yılında Ticari Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunan Gönensin, 2013 yılında bugünkü görevine atandı. Gönensin, Garanti Filo’da Yönetim Kurulu Başkanı, Garanti Finansal Kiralama A.Ş. ve Garanti Factoring Hizmetleri A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Garanti Teknoloji, GarantiBank International N.V., Garanti Bank SA ve Garanti Portföy’de Yönetim Kurulu Üyesidir.

  Nafiz Karadere

  Genel Müdür Yardımcısı
  KOBİ Bankacılığı, Kurumsal Marka Yönetimi ve Pazarlama İletişimi

  Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan Nafiz Karadere, çeşitli özel sektör bankalarında üst düzey yönetici olarak çalıştı. 1999 yılında bugünkü görevine atanan Karadere, Garanti Bank SA, Garanti Ödeme Sistemleri A.Ş., Garanti Konut Finansmanı Danışmanlık Hiz. A.Ş,  Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş., Garanti Bilişim Teknolojisi ve Tic. A.Ş, Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, WWF-Doğal Hayatı Koruma Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı,  Öğretmen Akademisi Vakfı Mütevelli Heyeti, Yönetim Kurulu Muhasıp Üyesi ve Garanti Kültür A.Ş (SALT) Yönetim Kurulu Başkanıdır.

  Adnan Memiş

  Genel Müdür Yardımcısı
  Destek Hizmetleri

  İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi lisans ve İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü yüksek lisans mezunu olan Adnan Memiş, 1978 yılında Garanti'ye Teftiş Kurulu Başkanlığı Müfettiş Yardımcısı olarak katıldı. Krediler Müdürü olarak görev yaptıktan sonra 1991 yılında bugünkü görevine atandı. Türkiye Bankalar Birliği Finansal Yeniden Yapılandırma Çalışma Grubu Başkanı, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi ve T. Garanti Bankası A.Ş. Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi olan Memiş, ayrıca Denizyıldızları Proje Grubu Liderliğini sürdürüyor.

  Murat Mergin

  Genel Müdür Yardımcısı

  Stratejik ve Finansal Planlama

  City University of New York Ekonomi ve Finans Bölümleri mezunu olan Murat Mergin, çeşitli özel sektör bankalarında yöneticilik görevlerinde bulundu. 1994 yılında Garanti'ye katılan Mergin, 2002 yılında bugünkü görevine getirildi.

  Aydın Şenel

  Genel Müdür Yardımcısı
  Satın Alma & Vergi Yönetimi

  Marmara Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi mezunu olan Aydın Şenel, 1981-1984 yılları arasında Garanti'de Müfettiş, İnsan Kaynakları Grup Müdürü, Kredi Kartları Müdürü, Mali Analiz Koordinasyon Müdürü ve Mali İzleme Müdürü olarak görev yaptı. 1999'da Genel Muhasebe Müdürü görevinde bulunan Şenel, 2006 yılında Genel Muhasebe ve Finansal Raporlama’dan sormlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi. 2013 yılında ise bugünkü görevine atandı. Şenel, ayrıca T. Garanti Bankası A.Ş. Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Öğretmen Akademisi Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi, Garanti Factoring Yönetim Kurulu üyesi ve Garanti Leasing Denetim Komitesi Üyesi olarak görevlerini sürdürmektedir.

  Yardım ve ÖnerilerYardım ve Öneriler

  • Garanti Bankası'nın ana sözleşmesine ve yıllık faaliyet raporlarına nasıl ulaşabilirim?

   Garanti Bankası ana sözleşmesi ve yıllık faaliyet raporlarına Yatırımcı İlişkileri'nden ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi

  • Garanti Bankası ne zaman kuruldu, vizyon, misyon ve stratejisi nedir?

   Garanti 1946 yılında Ankara'da kuruldu. Garanti'nin vizyonu: Avrupa'nın en iyi bankası olmaktır, stratejisi: uzun vadeli sürdürülebilir büyüme kaydetmektir. Detaylı bilgi

  • Garanti Bankası Yönetim Kurulu kimlerden oluşmaktadır?

   Yönetim Kurulu, Ferit Faik Şahenk (Başkan), Süleyman Sözen (Başkan Vekili), Dr. Ahmet Kamil Esirtgen, Ergun Özen, Dr. M. Cüneyt Sezgin, Angel Cano Fernandez, Carlos Torres Vila, Manuel Pedro Galatas Sanchez-Harguindey, Manuel Castro Aladro’dan oluşmaktadır Detaylı bilgi

  • Garanti Bankası'nın ortaklık yapısı nedir?

   Garanti Bankası'nın yönetiminde iki güçlü kurum, Doğuş Holding ve Banco Bilbao Vizcaya Argentaria (BBVA), eşit ortaklık ilkesiyle hareket ediyor Detaylı bilgi