Garanti Caz Yeşili

  Caz, Garanti’denCaz, Garanti’den

  Garanti Caz Yeşili

  Müzikseverlerin caz müziği ufkunu genişletmeyi amaçlayan Garanti Bankası, Türkiye’de cazın önde gelen sponsorları arasında yer alarak, bu alandaki desteğini “Garanti Caz Yeşili” markasıyla sürdürüyor. Garanti, 1997’den beri, İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı tarafından düzenlenen İstanbul Caz Festivali’nin Festival Sponsorluğunu üstleniyor.

  İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı tarafından düzenlenen İstanbul Caz Festivali’ni 1997’den beri, İstanbul’un önemli müzik merkezlerinden Babylon’u ise 1999’dan bu yana destekleyen Garanti Caz Yeşili, Salon IKSV, Nardis Jazz Club, Nublu İstanbul ve Bodurm Pannonica Jazz Bistro’da gerçekleşen konserlere verdiği desteklerle müzikseverlerin birbirinden değerli sanatçılarla buluşmasını sağlıyor.

  Garanti, önümüzdeki dönemde de, konser sponsorluklarını sürdürerek, müzikseverleri birbirinden değerli sanatçılarla buluşturmaya, “Garanti Caz Yeşili” kapsamında hayata geçireceği sürpriz projelerle caz severleri şaşırtmaya devam edecek.

  İstanbul Caz Festivali
  Garanti, toplum vizyonuna katkıda bulunan alanlarda uzun soluklu projeler yaratma prensibi doğrultusunda, bu yıl 21.’si düzenlenecek İstanbul Caz Festivali’ne, 1997 yılından bu yana kesintisiz destek veriyor.

  Kent yaşamının vazgeçilmezleri arasına giren ve Avrupa’nın sayılı caz festivalleri arasında yer alan İstanbul Caz Festivali kapsamında bugüne kadar; Sting, Björk, Simply Red, Buena Vista Social Club Feat, İbrahim Ferrer, Bryan Ferry, Lenny Kravitz, George Benson, Chick Corea, Melody Gardot, Grace Jones, Buika, Lisa Ekdahl, Marcus Miller gibi pek çok ünlü sanatçı sanatseverlerle buluştu.
  Festival’in 2014 yılındaki konukları arasında Manu Katche, Brad Mehldau ve Mark Guiliana, Chick Corea&Stanley Clarke, Hugh Laurie, Cecile McLorin Salvant, Hugh Masekela ve Katie Melua gibi önemli sanatçılar yer alacak.

  Babylon Garanti Caz Yeşili Konserleri
  Garanti, İstanbul kent kültüründe öncü bir yere sahip olan Babylon’a 1999 yılından beri destek oluyor. Babylon’da düzenlenen “Garanti Caz Yeşili” konserleri kapsamında, kültürlerarası bir anlayışla, müzikseverlere farklı bakış açılarının sunulması hedefleniyor.
  Babylon İstanbul’da gerçekleştirilen Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında bugüne kadar; Omara Portuondo, Roy Ayers, Jazzanova, Nouvelle Vague, Rubin Steiner, Marcus Valle, Roy Hargrove Group, James Taylor, Seu Jorge and Almaz, Mulatu Astatke, Of Montreal, 77 Bombay Street gibi birçok tanınmış sanatçı ağırlandı. Konserleri 70 binin üzerinde caz sever takip etti.

  Babylon, Garanti Caz Yeşili konserleri ve Garanti Caz Yeşili Nordik Muzik Festivali kapsamında, 2012’de, Selah Sue, Ben L’Oncle Soul, Woodkid, King Of Convience, Hess is More, Sin Fang, Amiina, Korallreven ve Soley gibi birbirinden değerli grup ve sanatçıları ağırladı.

  Salon IKSV Garanti Caz Yeşili Konserleri
  Garanti, izleyicileri aynı mekanda farklı sanat alanlarıyla buluşturan, yaratıcı ve yenilikçi çizgisini mekan özelliklerine de yansıtan  Salon İKSV’ye, “Garanti Caz Yeşili” kapsamında 2010 yılından bu yana destek veriyor.

  Salon IKSV’de gerçekleştirilen Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında bugüne kadar; Notwist, Midlake, The Magic Numbers, Isobel Campbell & Mark Lanegan, Joan Wasser, Joshua Redman, Aaron Parks, Melt Yourself Down, ve Guillaume Perret & The Electric Epic gibi birçok grup ve sanatçı sahne aldı ve almaya devam ediyor.

  Nardis Garanti Caz Yeşili Konserleri
  Müzik ve müzisyenin öne çıktığı her performansın kulüp rahatlığında doya doya yaşandığı bir mekan olan Nardis’de, bugüne kadar Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında Jeff Hamilton Trio, Roy Hargrove, Benny Golson ve Kevin Mahogany gibi sanatçılar ağırlandı.
  2014 yılında da caz severler Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında Nardis’de birbirinden değerli sanatçılarla buluşmaya devam edecek.

  Nublu İstanbul Garanti Caz Yeşili Konserleri
  Eylül 2012’de Karaköy’de yeniden müzikseverlerle buluşan Nublu İstanbul da, Garanti Caz Yeşili’nin renklerine bürünen mekanlar arasına katıldı. Bugüne kadar Garanti Caz Yeşili ile Nublu’da sahne alan isimler arasında Micatone, Nadeah, Mop Mop feat.Anthony Joseph gibi isimler yer aldı. Nublu İstanbul, Cihangir’de, yeni yerinde müzik severleri sanatçılarla buluşturmaya devam ediyor.

  Pannonica Garanti Caz Yeşili Konserleri
  Garanti Caz Yeşili, 2014 yılı itibariyle Bodrum’da yer alan Pannonica Jazz Bistro/Lounge’a destek vermeye başladı. Yıl boyu konserlerin devam edeceği mekanda, Bora Çeliker & Matt Hall, Ali Perret, Ricky Ford, Yavuz Akyazıcı, Evrim Özsuca, Volkan Hürsever, Mehmet Büyükkeskin, Uğur Güneş, Serkan Özyılmaz ve Elif Turan gibi isimler sahne alacaklar.

  Garanti Caz Yeşili: Caz Ağacı
  Garanti Caz Yeşili, mekan sponsorluklarına ek olarak, 2011 yılından beri NU-DC organizasyonun başarılı etkinliği Caz Ağacı adlı projesinin de ana sponsorluğunu üstleniyor. Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında, her yıl Şubat, Mart ve Nisan aylarında ayda bir kez düzenlenen bu tematik konserlerde 2014 yılında cazın trompet ustaları Miles Davis, Chet Baker ve Louis Armstrrong;, Vedat Özdemiroğlu’nun keyifli sunumuyla anıldı.