Garanti Caz Yeşili

Caz 16 yıldır Garanti'den...Caz 16 yıldır Garanti'den...

Garanti Caz Yeşili

 

Müzikseverlerin caz müziği ufkunu genişletmeyi amaçlayan Garanti Bankası, Türkiye’de cazın önde gelen sponsorları arasında yer alarak, bu alandaki desteğini “Garanti Caz Yeşili” markasıyla sürdürüyor. Garanti, son 16 yıldır, İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı tarafından düzenlenen İstanbul Caz Festivali’nin Festival Sponsorluğunu üstleniyor.

Garanti Caz Yeşili, son yıllarda, konserlerin coşkusunu şehrin dört bir köşesine yaymak amacıyla, İstanbul’un farklı semtlerinde sokak performansları ve etkinlikler de gerçekleştiriyor. Böylece cazı sokağa taşıyarak; herkesin duyacağı, dinleyeceği, toplumu kucaklayan bir müzik haline getirmeyi hedefliyor.

Garanti Caz Yeşili, İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı tarafından düzenlenen İstanbul Caz Festivali’ni 16, İstanbul’un önemli müzik merkezlerinden Babylon’u da 13 yıldır destekliyor. Salon IKSV, ve İstanbul Jazz Center’ın yanı sıra 2012 yılı itibarıyla, Nardis Jazz Club ve Nublu İstanbul’da gerçekleşen konserlere verdiği desteklerle müzikseverlerin birbirinden değerli sanatçılarla buluşmasını sağladı.2013 yılında İstanbul Anadolu yakasının ilk caz kulübü Living Room’u da destek verdiği mekanlar arasına ekledi

2012’de, caza desteğinin 15. yılını kutlayan Garanti, Garanti Caz Yeşili Nordik Müzik Festivali’yle 10-15 Nisan 2012 tarihleri arasında Babylon’da düzenlenen konserlerin yanı sıra İskandinav kültürünü İstanbul’a taşıyan pek çok etkinlik gerçekleştirdi.

2012’nin en önemli konserlerinden biri 14 Eylül’de Küçükçiflik Park’ta gerçekleştirilen ve müzikseverlerin yoğun ilgi gösterdiği Stevie Wonder konseri oldu. IKSV’nin organizasyonuyla, Garanti Caz Yeşili’nin 15. yılına özel olarak düzenlenen konser, unutulmayacak bir anı olarak hafızalara kazındı.

2013 yılında heyecan verici konserlere destek sağlayacak olan Garanti Bankası, BKM’nin organizasyonuyla Roger Waters The Wall konserine ana sponsor oluyor ve müzikseverlerin merakla bekledikleri The Wall prodüksiyonunu ülkemize taşıyor.

Garanti, önümüzdeki dönemde de, konser sponsorluklarını sürdürerek, müzikseverleri birbirinden değerli sanatçılarla buluşturmaya, “Garanti Caz Yeşili” kapsamında hayata geçireceği sürpriz projelerle cazseverleri şaşırtmaya devam edecek.


İstanbul Caz Festivali

Garanti, toplum vizyonuna katkıda bulunan alanlarda uzun soluklu projeler yaratma prensibi doğrultusunda, bu yıl 20.’si düzenlenecek İstanbul Caz Festivali’ne, 16 yıldır kesintisiz destek veriyor.

Kent yaşamının vazgeçilmezleri arasına giren ve Avrupa’nın sayılı caz festivalleri arasında yer alan İstanbul Caz Festivali kapsamında bugüne kadar; Sting, Björk, Simply Red, Buena Vista Social Club Feat, İbrahim Ferrer, Bryan Ferry, Lenny Kravitz, George Benson, Chick Corea, Melody Gardot, Grace Jones, Buika, Lisa Ekdahl, Marcus Miller gibi pek çok ünlü sanatçı sanatseverlerle buluştu.

Festival’in 2012 yılındaki konukları, Marcus Miller, Keith Jarret, Caro Emerald, Erykah Badu, Esperanza Spalding ve Morrissey gibi önemli sanatçılar oldu.


Babylon Garanti Caz Yeşili Konserleri 

Garanti, İstanbul kent kültüründe öncü bir yere sahip olan Babylon’a 134 yıldır destek oluyor. Babylon’da düzenlenen “Garanti Caz Yeşili” konserleri kapsamında, kültürlerarası bir anlayışla, müzikseverlere farklı bakış açılarının sunulması hedefleniyor. 

Babylon İstanbul’da gerçekleştirilen Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında bugüne kadar; Omara Portuondo, Roy Ayers, Jazzanova, Nouvelle Vague, Rubin Steiner, Marcus Valle, Roy Hargrove Group, James Taylor, Seu Jorge and Almaz, Mulatu Astatke gibi birçok tanınmış sanatçı ağırlandı. Konserleri 70 bine yakın cazsever takip etti.

Babylon, Garanti Caz Yeşili konserleri ve Garanti Caz Yeşili Nordik Muzik Festivali kapsamında, 2012’de, Selah Sue, Ben L’Oncle Soul, Woodkid, King Of Convience, Hess is More, Sin Fang, Amiina, Korallreven ve Soley gibi birbirinden değerli grup ve sanatçıları ağırladı.


İstanbul Jazz Center Caz Yeşili Konserleri

Garanti, İstanbul’un kültürel hayatında cazın merkezi olarak anılan ve gerçek bir caz kulübü deneyimi sunan İstanbul Jazz Center’a, Türkiye’de cazın sevilmesine ve yaygınlaşmasına öncülük eden “Garanti Caz Yeşili” kapsamında 4 yıldır destek veriyor.

İstanbul Jazz Center’a bugüne kadar Steve Kuhn, Hilary Kole, Dena DeRose, Stanley Jordan, Pat Martino, Ana Popoviç, Ron Carter, Kurt Rosenwinkel, Allan Harris gibi isimler konuk olurken, konserleriyüzlerce cazsever izledi. 


Salon IKSV Caz Yeşili Konserleri

Garanti, izleyicileri aynı mekanda farklı sanat alanlarıyla buluşturan, yaratıcı ve yenilikçi çizgisini mekan özelliklerine de yansıtan  Salon İKSV’ye, “Garanti Caz Yeşili” kapsamında 2010 yılından bu yana destek veriyor.

Salon IKSV’de gerçekleştirilen Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında bugüne kadar; Notwist, Midlake, The Magic Numbers, Isobel Campbell & Mark Lanegan, Joan Wasser, Joshua Redman ve Aaron Parks gibi birçok grup ve sanatçı sahne aldı ve almaya devam ediyor.


Nardis Caz Yeşili Konserleri

Müzik ve müzisyenin öne çıktığı her performansın kulüp rahatlığında doya doya yaşandığı bir mekan olan Nardis’de, 2012’deki Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında Jeff Hamilton Trio, Roy Hargrove, Benny Golson ve Kevin Mahoganygibi sanatçılar ağırlandı.

2013 yılında da cazseverler Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında Nardis’de birbirinden değerli sanatçılarla buluşmaya devam edecek.


Nublu İstanbul Caz Yeşili Konserleri 

Eylül 2012’de Karaköy’de yeniden müzikseverlerle buluşan Nublu İstanbul da, Garanti Caz Yeşili’nin renklerine bürünen mekanlar arasına katıldı. Önümüzdeki dönemde Nublu İstanbul’da gerçekleşecek Garanti Caz Yeşili konserleriyle ilgili bilgilere çok yakında buradan ulaşabilirsiniz.


Living Room Caz Yeşili Konserleri

2013 yılında Garanti Caz Yeşili heyecanı İstanbul Anadolu yakasına da taşındı. Garanti Caz Yeşili’nin, Anadolu yakasının ilk caz kulübü olan Living Room’a verdiği destek ile her Cuma cazseverler birbirinden önemli canlı performansları deneyimleyecekler.


Caz Ağacı

Garanti Caz Yeşili, mekan sponsorluklarına ek olarak, 2011 yılından beri NU-DC organizasyonun başarılı etkinliği Caz Ağacı adlı projesinin de ana sponsorluğunu üstleniyor. Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında, her yıl Ocak, Mart ve Mayıs aylarında ayda bir kez düzenlenen bu tematik konserlerin gerçekleşmektedir.