Garanti Bankası'nda Eğitim

Garanti Bankası'nda EğitimBaşarı hikayeni Garanti'de yaz. Fark yarat, fark at!

Kariyerinizin her adımında destek GARANTİ'DEN!

GARANTİ, finans sektörünün en iyi insan kaynağını yetiştirme, gelişimi sürekli kılma ve bir yatırım aracı olarak görme vizyonu ile eğitim faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Garantili’lerin yüksek performansları, ihtiyaçlarına özel gelişim çözümleri ile desteklenmektedir.

 

Farklılıkları gözetip eşit imkanlar sunar...

Güncel yaklaşım ve uygulamalar eğitimlere entegre edilerek, öğrenme farklılıkları gözetilmekte ve çeşitlendirilmiş eğitim kanalları kullanılmaktadır. Koçluk ve rotasyon uygulamaları, aksiyon planları, deneyim paylaşımları Garantili’lerin öğrenme sürecini iş ortamında da sürekli kılmaktadır.

İş sonuçlarını destekler...

Eğitim Birimi stratejik iş ortağı olarak görülmekte ve gelişim faaliyetleri iş ihtiyaçları çerçevesinde tasarlanmaktadır. Bankanın farklı birimlerinden katılım ile gerçekleşen "Eğitim Strateji Komite"leri, konu uzmanı "tam zamanlı iç eğiticiler", iş hayatındaki geçmiş deneyimlerini paylaşan profesyonel eğiticiler, Banka dinamikleri ile uyumlu eğitim çözümleri oluşturulmasına önemli katkı sağlamaktadır.

Çalışanların potansiyeline inanır...

Garanti yöneticilerinin, yönetim becerilerini geliştirmek ve ortak yönetim kültürünü oluşturmak amacıyla kurulan Garanti Yönetim Akademisi, 2005 yılından beri faaliyetlerini sürdürmektedir.

Yetkinliklere dayalı bir seçim ve gelişim sisteminin uygulandığı Garanti Yönetim Akademisi’nde, katılımcıların gelişim süreci İnsan Kaynakları, Eğitim Müdürlüğü ve yöneticilerinin ortak çalışmaları ile desteklenmektedir.

Mevcut yöneticilerin %80i akademi mezundur.

Teknolojiyi sever...

Eğitimler farklı eğitim teknolojileri ile desteklenmektedir;

 • Video, animasyon, metin ve görsel içeriklerden oluşan etkileşimli  web tabanlı eğitimler,
 • Hem görüntülü hem de sesli olarak uzaktan eğitime olanak sağlayan Banka içerisinde kurulmuş web konferans sistemi webinar,
 • Katılımcıların, gerçek hayatta karşılaşacağı riskleri önceden güvenli bir ortamda tecrübe edinmelerini sağlayan Simulasyon Şubesi,
 • Cep telefonu, blackberry, avuç içi bilgisayarlar vs. gibi mobil araçlarla anlık bilgilendirmeler için kullanılan Mobil Öğrenme.

Akademik Dünya İle Uzun Soluklu İşbirlikleri Yaratır...    

Eğiticileri arasında pek çok akademisyen olmasının yanında Türkiye'nin köklü üniversiteleri ve eğitim kurumları ile farklı konu başlıklarında işbirlikleri bulunmaktadır. Özellikle üniversitelerin akademik bilgileri ile bankacılık sektör bilgisi biraraya getirilerek teori ve uygulamanın harmanlandığı eğitimler dizayn edilmektedir. Ayrıca özellikli konularda eğitim almak üzere çalışanlar üniversitelerin akademik takvimleri içerisinde yeralan derslere konuk öğrenci olarak katılabilmektedirler.

 

Akademisyenler

Liderleri Buluşturur...  

Garanti Bankası ve iştiraklerinin yöneticilerini bir araya getiren Garantili’lere özel bir paylaşım ve birlikte öğrenme platformu oluşturmayı amaçlayan  "Garanti Yöneticiler Zirvesi" her yıl tüm katılımcılara o yıla özel bir konseptle seslenmektedir.

Önceki yıllarda ana teması  "İnovasyon", "Müşteri Deneyim Yönetimi" olan zirvenin 2010'daki odağı "Liderlik" oldu. Liderlik ile ilgili konularda yeni bakış açıları, global dünyada değişen liderlik olgusu ele alındı.

 

Çevresine ve Değerlere Duyarlı...

Garanti çalışan ve yöneticileri eğitim faaliyetlerinde de sosyal sorumluluk bilinci ile hayata değer katarlar.

Yardım ve ÖnerilerYardım ve Öneriler

 • İş fırsatlarını nereden takip edebilirim?

  Deneyimli adaylara Genel Müdürlük ve şubelerimizde sunduğumuz iş olanaklarımız bulunmaktadır. Detaylı bilgi

 • Talent Camp hakkında bilgi alabilir miyim?

  Talent Camp üniversite öğrencilerinin mesleki ve kişisel gelişim sağlamalarını, potansiyelini keşfetmelerini ve bankamızı daha yakından tanıma imkanı sunuyoruz. Detaylı bilgi

 • Staj programlarına nasıl başvurabilirim?

  Bankacılık sektörünü ve bankamızı öğrenebilmeniz için, Genel Müdürlük birimlerimizde, Bölge Müdürlüklerimizde ve şubelerimizde staj imkanı sunuyoruz. Detaylı bilgi

 • İş Olanakları Nelerdir?

  Garanti Bankası üniversite öğrencilerine yönelik part-time ve sezonluk çalışma olanakları sunmaktadır. Detaylı bilgi