Güvenlik

.

Güvenliğiniz için

Kiminle görüşüyorsunuz?

Telefonla sizi arayarak kendilerini avukat, polis, savcı, bankacı gibi tanıtan dolandırıcılar olabilir. Sizden kartınızın üzerinde yazan herhangi bir bilgiyi, kartınızın şifresini ya da size sms ile gelen şifreleri soran şahıslara inanmayın. Bu bilgiler sadece sisteme tuşlanmak içindir ve kimseye söylenmemelidir.

 

Bankadaki bilgileriniz güncel mi?

Bankanızın size önemli durumlarda ulaşması gerekebilir. Bu nedenle cep telefonu ve e-posta bilgilerinizin,  bankanızın kayıtlarında her zaman güncel olmasına dikkat etmelisiniz. 
 
Doğru web sitesine mi geldiniz?

Web sitesi sunucusu sertifikaları, doğru sitede olduğunuzu kanıtlar. Garanti Bankası, sahtecilik amaçlı sitelerin güvenli sitelerden daha kolay ayırt edilmesini sağlayan "VeriSign® Extended Validation (EV) SSL" sertifikalarını kullanmaktadır. Dolandırıcılar sizinle sahte e-posta yoluyla  iletişime geçerek kimlik bilgileriniz, şifre, pin,  parola ve benzeri gizli bilgilerinizi isteyebilirler.

E-posta ile yönlendirildiğiniz sitelerin sertifikalarını mutlaka kontrol edin. Sertifikada sorun görürseniz kesinlikle işlem yapmayın ve bankanıza bilgi verin.

 

Antivirüs kullanıyor musunuz?

Hem cep telefonunuzda hem de kişisel bilgisayarınızda antivirüs yazılımınız yoksa sosyal ağlardaki kimliklerinizi, e-posta hesaplarınızı ve kişisel bilgilerinizi kaybedebilirsiniz. Garanti Bankası tüm müşterilerine ücretsiz olarak en üst düzeydeki işlevlere sahip güvenlik programı Webroot Antivirüs Yazılımı’nı sunuyor.

 

Kullanılan kimlik doğrulama yöntemleri konusunda bilgi sahibi misiniz?

Internet ortamında ziyaret ettiğiniz sayfalarda, kullandığınız mobil uygulamalarda ve farklı kanallardan aldığınız hizmetlerde kullanılan kimlik doğrulama metodları ve amaçları konusunda bilgi sahibi olmanız güvenliğiniz açısından önem arz etmektedir. Garanti Bankası hizmet verdiği kanalların niteliğine ve müşteri ihtiyaçlarına yönelik en güncel ve uluslar arası kabul görmüş metodları kullanmaktadır.

 

İnternet deneyiminin her anında güvenlik

Kimlik doğrulama yöntemleri ve güvenlik kontrollerine yalnızca hizmet alımına başlarken değil internet deneyiminizin başından sonuna kadar önem vermelisiniz. Garanti Bankası verilen hizmetlerin niteliklerine göre geliştirdiği güvenlik kontrollerini Şubesiz Bankacılık deneyimizin her adımında kullanabilmeniz için tasarlamıştır.

 

Güvenli Bankacılık

 

Gizlilik Politikası

Önemli

İnternet Şubesi'ne girişİnternet Şubesi'ne giriş

Yardım ve ÖnerilerYardım ve Öneriler

 • İnternet Şubesi'nden hesap açma/kapama, ELMA, Paracard işlemi yapılabilir mi?

  İnternet Şubesi'nde TL ve döviz cinsinden vadesiz mevduat hesabı ve vadesiz hesabınızın olduğu döviz cinsleri için vadeli hesap açma işlemleri yapabilirsiniz. Detaylı bilgi

 • Mobil İmza'ya nasıl başvurabilirim? Cep Şifrematik ile aynı telefonda kullanılır mı?

  İnternet Şubesi'nden Mobil İmza'ya başvuru yapabilir, eğer cep telefonu bilgileriniz eksikse Paramatiklerden veya Garanti Şubesi'nden güncelleyebilirsiniz. Detaylı bilgi

 • Cep Şubesi parolamı unutursam ne yapmalıyım?

  Garanti Bankası İnternet Şubesi kullanıcısıysanız, İnternet Şubesi parolanızla Cep Şubesi'ni kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi

 • Mobil imza, Elektronik İmza, Elektronik Sertifika, Nitelikli Elektronik Sertifika nedir?

  Mobil İmza, elektronik ortamlarda kullanabileceğiniz kimlik kartınız olan nitelikli elektronik sertifika'yı rahatça almanızı ve kullanmanızı sağlayan bir servistir. Detaylı bilgi