Vadeli Altın Hesabı

Altınına altın kat
.

Vadeli Altın Hesabı ile hem altın birikim ve yatırımlarınızı güvenle hesabınızda değerlendirir, hem de altınlarınıza avantajlı faiz oranları ile daha fazla değer kazandırırsınız. Altınlarınızı çalınma korkusu olmadan güvenle değerlendirebilirsiniz. Vadeli Altın Hesabı ile altınlarınızın evde ya da Vadesiz Altın Hesabı'nda durduğundan daha fazla değer kazanmasını sağlarsınız.

Bileziklerinizi, yüzüklerinizi, cumhuriyet liralarınızı kısaca tüm takılarınızı ve altınlarınızı Garanti'ye getirin, uzman eksperler aracılığı ile değerleyip gram bazında güvenli bir şekilde anında hesabınıza yatıralım.

Vadeli Altın Hesabı açma işlemini, İnternet Şubesi Hesaplar ve Ürünler menüsü Hesap Açılışı adımı e-Vadeli Hesap seçeneğinden yapabilirsiniz.

Hemen İnternet/Cep Şubesi parolanızı almak ister misiniz?

Henüz Garanti'de hesabınız yoksa açtırmak için size en yakın Garanti şubesine uğramanız yeterli.

 • Özellikler

  Altın Salısı uygulaması kapsamında şubelerimize getireceğiniz altınlarınızı, Vadesiz Altın Hesabınızdaki gram altınları ya da diğer hesaplarınızdaki (TL/döviz) tutarları Vadeli Altın Hesabı'nda değerlendirebilirsiniz.

  • Altın fiyatının artması durumunda hem altının getirisinden hem de faiz getirisinden faydalanmış olursunuz.
  • Vadeli Altın Hesabı açmak için İnternet Şubesi alt limiti 50 gram, Garanti şubeleri alt limiti 100 gramdır.
  • Vadeli Altın Hesabı açmak için minimum vade 12 aydır.
  • Vadeli Altın Hesabınızdaki tutarın 100.000 TL'ye kadar olan kısmı devlet güvencesinde olup Tasarruf Mevduatı Sigortasına tabidir.
  • Vadeli Altın Hesabı'nı şubelerimizden veya İnternet Şubesi’nden açabilirsiniz.
  • Stopaj oranı %15'tir.
  • Altın şubelerimize fiziki altın getiren müşterilerimizin 1 yıl vade ve en az 100 gram bakiye ile açılan vadeli altın hesaplarına 1-31 Temmuz 2015 tarihleri arasında %1,60 brüt faiz uygulanacaktır.
 • Faizler
  Vade 100 gr. +*
  365 - 366 gün %0,80

  *İnternet şubesi için alt limit 50 gr’dır. Vadeli altın hesabı sadece yıllık vadeli olarak açılabilir. Altın şubelerimize fiziki altın getiren müşterilerimizin 1 yıl vade ve en az 100 gram bakiye ile açılan vadeli altın hesaplarına 1-31 Temmuz 2015 tarihleri arasında %1,60 brüt faiz uygulanacaktır.

İlginizi çekebilir...

e-Vadeli Hesap

İnternet Şubesi'ne özel faiz ile vadeli hesap açın, daha fazla getiri sağlayın.

e-Vadeli Hesap

Birikimli Altın Hesabı

En güvenli şekilde altın birikimi yapın.

Birikimli Altın Hesabı